fbpx

BrizoPark i komfort mieszkania

Brizo Park to osiedle komfortowych domów położonych wśród zieleni nadmorskiej przyrody Mechelinek, które dzieli zaledwie 650 m od morza. Budynki wyróżnia nowoczesna bryła, a całość charakteryzuje przyjazna infrastruktura. Powierzchnia każdego domu to ok 218 m2. Posiadają duży tarasy, ogród, elegancki podjazd i obszerny, dwustanowiskowy garaż. Sypialnia położona na górnej kondygnacji posiada atrakcyjny taras widokowy oraz osobną łazienkę z oknami dachowymi. Brizo Park skomunikowany jest z drogami publicznymi poprzez drogę wewnętrzną przeznaczoną wyłącznie dla mieszkańców i ich miłych gości. Do osiedla można wjechać przez zamykaną bramę.Gdy powiększa się nam rodzina, dochodzimy do wniosku, że potrzebujemy przestrzeni. Większej kuchni, w salonu, ogród. Taras, na którym można przygotować śniadanie, czy celebrować wieczory przy grillu ze znajomymi.

Wiele badań potwierdza, że jednym z największych marzeń Polaków jest zakup lub budowa własnego domu. W 2020 roku jeszcze bardziej nasiliło się zainteresowanie takimi nieruchomościami, co wynika z faktu, że przez długi czas nie mogliśmy opuszczać mieszkań. Każdy, kto posiada własny dom, może korzystać z przestrzeni ogrodowej. Dlatego wzrosło zainteresowanie działkami, jak i domami. Taka inwestycja to zdecydowanie słuszna decyzja, która może przynieść wiele korzyści.

Brizo Park

Nasza inwestycja Brizo-Park zakłada 26 domów. Zaprojektowaliśmy nowoczesną bryłę budynków, jak i przyjazną infrastrukturę. Posiadanie własnego domu na zamkniętym osiedlu ma wiele plusów.

Taras

Taras ogrodowy w domach Brizo Park to naturalny łącznik między salonem, a ogrodem. To miejsce biesiad rodzinnych lub relaksu z książką na leżaku. Funkcjonalny projekt przewidujący zadaszenie tarasu zabezpiecza domowników przed opadami deszczu i słońcem, które nawet w naszej szerokości geograficznej potrafi być uciążliwe w upalne dni. Górne tarasy okalające część sypialnianą mają charakter relaksacyjny i widokowy. Wyraźnie widać całe osiedle, miejscowość Mechelinki, a nawet linię horyzontu Zatoki Puckiej.

Ogród

Każdy z budynków Brizo Park posiada własny ogródek otaczający dom. Ogród to zielone przedłużenie salonu, z którego niezależnie od pory roku, przez panoramiczne okna możemy podziwiać faunę i florę, przez co obcowanie z przyrodą staje się codziennym luksusem.

Zielona przestrzeń przed domem w formie ogrodu to także ważny element życia rodzinnego. Miejsce, gdzie rodzina integruje się, a jednocześnie każdy może oddawać się innej aktywności. Można go dowolnie zagospodarować: urządzając plac zabaw dla najmłodszych, miejsce do zabawy z psem, zaaranżować basen czy kącik wypoczynkowy. Ogrody to także frajda dla miłośników roślin, zarówno tych zakochanych w kwiatach jaki i dla miłośników gotowania, którzy na pewno wydzielą fragment ogrodu pod warzywa, czy pod uprawę własnych owoców.

Funkcjonalność

Projektując Brizo Park stworzyliśmy miejsce przyjazne do życia i rozwoju rodziny. Powierzchnia całkowita domu wynosi ok. 218 m2. Na górnym piętrze są cztery komfortowe sypialnie. W głównej sypialni znajduje się oddzielna łazienka z kabiną prysznicową oraz wanną, z której, podczas wieczornej kąpieli można obserwować rozgwieżdżone niebo przez okna połaciowe.

Panoramiczne okno sypialni wychodzi na taras. Pozostałe sypialnie charakteryzuje funkcjonalny rozkład oraz doświetlenie. W sypialni na górnej kondygnacji mamy zrzutkę brudnej bielizny, prosto do wydzielonej pralni na parterze.

W drugiej łazience oraz na korytarzu zastosowaliśmy panele doświetlające, które za pomocą lustrzanej tuby wprowadzają do pomieszczeń światło słoneczne z dachu.

Parter to strefa aktywnego życia: obszerna kuchnia z wyspą, kominek, jadalnia i salon z wyjściem na taras i ogród. W korytarzu jest przestrzeń na ciąg szaf i schowki pod schodami.

Ogrzewanie

Osiedle domów Brizo Park budujemy jako budynki energooszczędne. Dbamy o szczegóły, aby nie było strat ciepła i energii. Używamy najnowocześniejszych komponentów. W salonie jest miejsce na kominek, który oprócz aspektów wizualnych także może pełnić rolę grzewczą.

Garaż

W Brizo Park każdy dom posiada dwustanowiskowy garaż z eleganckim podjazdem. Obszerne pomieszczenie mieszczące swobodnie dwa auta jest ogromnym udogodnieniem rodzinnego życia. Zamiast zimą skrobać szybę i odśnieżać samochód, wsiadasz do niego w ogrzewanym garażu i po prostu odjeżdżasz.

Pomieszczenie garażowe jest duże – ok 40 m² powierzchni. Zależy nam, aby mieszkańcy oprócz swoich samochodów mogli wygodnie przechowywać rowery, motory, deski windsurfingowe lub inny sprzęt sportowy – zależnie od swojej pasji. Amatorom majsterkowania ta przestrzeń posłuży także na zaaranżowanie kącika na narzędzia.

Ponad to za garażem mieści się pralnia, kotłownia oraz mała kuchnia. Pozwala ona na przygotowywanie drobnych potraw na podczas tarasowych przyjęć.

Wspólna przestrzeń i relaks w parku

Dla mieszkańców Brizo Park przewidujemy relaks w prywatnym parku, przeznaczonym do ich wyłącznego użytku. Zieleń w parku zaprojektowała znana kreatorka krajobrazów, arch. Maura Zaworska. Oprócz klombów, alejek i uroczych miejsc wypoczynku z ławkami, w parku przewidziano plac zabaw dla najmłodszych oraz siłownię street workout z tyrolką dla starszych.

Woonerf

Nazwa Woonerf pochodzi z języka holenderskiego i oznacza ”ulicę do mieszkania”. Po tej ulicy oczywiście może przemieszczać się samochód, ale jej ukształtowanie wymusza niewielką prędkość jazdy i tym samym bezwzględne respektowanie praw pieszych, którzy na tego rodzaju drodze mają zawsze pierwszeństwo. Stąd też Woonerf łączy funkcje ulicy, deptaka, parkingu oraz miejsca spotkań mieszkańców.

W Brizo Park, dzięki zaaranżowaniu wewnętrznej ulicy osiedla wg koncepcji woonerf, poszerza się funkcjonalnie poszczególne posesje, a na terenie osiedla panuje harmonia i bezpieczeństwo, uzupełniona starannie zaprojektowaną zielenią. Zieleńce przy ulicy porastać będą miedzy innymi dęby czerwone. Nasz pomysł zbudowania Woonerfu dotyczy raczej jakości, niż szybkości życia.

 

Zobacz naszą ofertę na zakup domu w Mechelinkach