fbpx

Dom typu bliźniak

Kupując mieszkanie w hałaśliwym mieście ciężko zadbać o prywatność – dom typu bliźniak może być jednak dobrym rozwiązaniem tego problemu. Jak znaleźć odpowiedni dom w okolicach Trójmiasta?

 

 


Czym jest dom bliźniak?

Dom w zabudowie bliźniaczej to specyficzny rodzaj budynku mieszkalnego, często spotykany na przedmieściach. Jest to zabudowa pośrednia między samodzielnym domem jednorodzinnym wolnostojącym a szeregowym układem mieszkań. Takie rozwiązanie jest od lat popularne wśród rodzin, które chcą postawić na nieco więcej przestrzeni i prywatności, jednak nie chcą rezygnować z korzyści, jakie oferuje dom wolnostojący.

Gdzie stawia się bliźniaki?

Szukając mieszkania na sprzedaż w Trójmieście, można natknąć się na wiele różnorodnych propozycji. Zazwyczaj jednak nie spotkamy tego typu już zabudowy w ścisłym centrum – wynika to z gęstej zabudowy. Z tego względu przeważnie domy w zabudowie bliźniaczej buduje się na przedmieściach, często tworząc niewielkie osiedla – jak BrizoPark w Mechelinkach.

Mechelinki – BrizoPark: zalety domów w zabudowie bliźniaczej

Dom bliźniak jest przede wszystkim znacznie tańszy niż wolnostojący odpowiednik o podobnym metrażu. Oszczędności dotyczą też między innymi ogrzewania, które ze względu na rodzaj zabudowy są zauważalnie niższe. Łączenie budynków zapewnia lepsze warunki termiczne, co sprawia, że wewnątrz jest cieplej, dzięki czemu w zimie potrzeba o wiele mniej energii do utrzymania odpowiedniej temperatury.

Warto także zwrócić uwagę, że komfort życia domowników w zabudowie bliźniaczej. Jest on porównywalny z domem jednorodzinnym. Na osiedlu BrizoPark w Mechelinkach koło Gdyni, każdy dom do dyspozycji ma 2 tarasy, osobne wejście, prywatny ogród, dużą przestrzeń mieszkalną, oraz także garaż na dwa pojazdy. Formuła zamkniętego osiedla zapewnia większe bezpieczeństwo niż dom jednorodzinny. W razie potrzeby sąsiedzi są za ścianą.

Sprzedaż nieruchomości MrDom – jak znaleźć atrakcyjną ofertę?

Trójmiasto stale się poszerza, dzięki temu nie brakuje propozycji nieruchomości. Aby móc cieszyć się pełnym komfortem podczas mieszkania, należy zwrócić uwagę na kwestie takie jak metraż, liczba pokoi, rodzaj zabudowy, powierzchnia działki czy rodzaj dachu. Warto również skupić się na stylu architektonicznym danego osiedla. Nabywając nieruchomość od dewelopera warto jest uczynić to na poziomie budowy. Jest wtedy duże prawdopodobieństwo, że dopasujemy funkcjonalność pomieszczeń pod swoje indywidualne potrzeby.

 

tekst: Krzysztof Witecki