fbpx

Drewno Merenti w Brizo Park

 

Wraz z rozwojem branży meblarskiej oraz stolarki okiennej pojawiło się wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych jak i surowców. Jednym z nich jest właśnie drewno egzotyczne, dodając wnętrzu elegancji i prestiżu.


W stolarce okiennej w BrizoPark zastosowaliśmy drewno Merenti. Pozyskuje się je z lasów Azji z drzew liściastych Shorea. Drzewo to występuje w kilku odmianach botanicznych, różniąc się kolorem, gęstością i twardością struktury pnia. Posiada regularne, prosto biegnące włókna. Jego zaletą jest mała przepuszczalność wody, przez co ma mniejszą skłonność do pęcznienia i pękania. Jest twarde i odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zapewnia dobrą izolację akustyczną i cieplną, nie poddaje się też działaniom grzybów i pleśni.

Okna z Meranti cechują się trwałością i powtarzalnością wykonania, posiadając drewniane lico bez sęków i skaz. Cechy drewna zapewniają całej konstrukcji stabilność i niezawodne funkcjonowanie. Jego struktura jest przyjazna dla oka dlatego rzadko przemalowuje się na inny kolor. Takie ramy są eleganckie i stylowe, a dzięki podobieństwu do mahoniu wyglądają bardzo ekskluzywnie, podbijają wartość nieruchomości. Idealnie komponują się z salonowymi meblami.

Projektując domy osiedla Brizo Park chcieliśmy wyposażyć je w markowe i uzasadnione jakościowo komponenty. Okna trzyszybowe (współczynnik dla okna U-0,79) umieściliśmy w pomieszczeniach, w których jesteśmy w stanie w całości wykorzystać drzemiący w nich potencjał energooszczędności, oczekując zarazem wysokiego poziomu komfortu użytkowania.

Umieszczając duży taras w ogrodzie pozyskaliśmy dodatkową przestrzeń do wypoczynku, a dzięki przesuwnym drzwiom (HS) i oknie na całej frontowej ścianie znacznie więcej światła dziennego. Drzwi można rozsunąć dając kilkumetrową otwartą przestrzeń. Tego typu rozwiązanie pozwala lepiej rozmieścić meble po salonie. Skrzydła okien HS nie haczą o firany czy zasłony, nie trzaskają w trakcie przewiewu. Mimo swojej wagi bardzo delikatnie się otwierają i przesuwają wzdłuż szyny.

Nasze rozwiązanie można samemu zobaczyć w gotowych już domach Brizo Park w Mechelinkach. Wystarczy skontaktować się z działem handlowym (t: 519 069 506) i umówić się na prezentację.

 

tekst: Krzysztof Witecki