fbpx

W otoczeniu przyrody a nadal w mieście

Z tego artykułu dowiesz się o zaletach mieszkania w dużym mieście i przekonasz się, co takiego może Ci zaoferować metropolia, a czego nie zaoferuje Ci dom na przedmieściach.


park dragonów


Trend posiadania domu za miastem

Jeszcze dwie dekady temu na rynku nieruchomości w Polce dominował trend na budowę własnego domu daleko od miasta. Wraz ze zmianami gospodarczymi i kryzysem energetycznym preferencje ludzi zaczęły się modyfikować. Dziś zauważamy większe zainteresowanie nowymi inwestycjami mieszkaniowymi w samym centrum lub na granicach miast. Wiele osób sprzedaje swoje wiejskie inwestycje i powraca do miasta. Rodziny, które przeprowadzają się oczekują podobnego lub wyższego komfortu życia. Jednym z rozwiązań jest inwestycja Park Dragonów w Gdyni – dewelopera MrDom. 10 nowoczesnych i komfortowych domów usytuowanych przy samej ścianie lasu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Skąd takie migracje z prowincji do miast?

Pomimo możliwości pracy zdalnej i braku konieczności przemieszczania się na duże odległości do pracy, bardzo wiele młodych osób decyduje się żyć w mieście. To życie jest mniej uciążliwe i łatwiejsze niż na wsiach. Mieszkanie w centrum miasta to nie tylko synonim lepszego statusu, ale też wygoda i łatwy dostęp do sklepów, usług, rozrywki, edukacji i świadczeń medycznych. W projekcie architektonicznym Park Dragonów zakładamy jedno z pomieszczeń na gabinet do pracy. Ma to duże znaczenie dla osób, które muszą się na chwilę odciąć od życia rodzinnego, aby skupić się na pracy.

Społeczność miasta

Miasto tworzą ludzie o określonym statucie życia, którzy pracują głownie głową, w usługach, przemyśle. Wszyscy oni prowadzą miejskim tryb życia, od wczesnych godzin w biurze porannych po wieczorne imprezy czy spotkania ze znajomymi na mieście. Jest większa przestrzeń do zrozumienia różnorodności, to zaś przekłada się na większą kreatywność i przedsiębiorczość. Osiedle domów Park Dragonów w Gdyni Małym Kacku tworzy taką społeczność, która sprzyja wygodnemu życiu. Wokoło jest przyroda, zieleń, lasy, szlaki spacerowe, ścieżki rowerowe i joggingowe, podobnie jak na prowincji, a jednak mieszka się w Gdyni. Lokalizacja ta sprzyja wypoczynkowi i odstresowaniu się po wyczerpującym dniu pracy. Idealnie skomunikowane miejsce na mapie miasta, poszerza możliwości edukacji i uprawianiu sportów.

Przeprowadzka

Podejmując decyzję o przeprowadzce do Gdyni, warto z dużą uwagą zastanowić się nad dogodną lokalizacją. Warto zapłacić więcej i zamieszkać w dobrym miejscu na planie miasta. Komfort, bezpieczeństwo i oszczędność czasu to wartości, które są częścią naszego życia.

 

napisz do nas: