fbpx

Penthouse lux przestrzeń

Penthouse to apartament w górnej części budynku mieszkalnego. Na tej górnej kondygnacji inwestorzy maksymalnie wykorzystują powierzchnię ostatnich pięter, tworząc wygodne oraz nowoczesne mieszkania, które zapewniają imponujące widoki i komfort życia. Takie pomieszczenia mogą charakteryzować się dużą powierzchnią, wysokimi sufitami, większym oszkleniem oraz tarasami widokowymi.

 Apartament na ostatnim piętrze może mieć wszystkie pokoje na jednej kondygnacji, ale czasami buduje się je 2 lub 3 kondygnacyjne. Można powiedzieć, że posiada zalety luksusowego domu jednorodzinnego, o dużej powierzchni, z tarasem widokowym. Ponadto niektóre projekty mogą podnieść wartość penthouse’u poprzez dodanie basenu i ogrodu z kwiatami i drzewami.

Popyt na ekskluzywne powierzchnie mieszkalne w strukturze wieżowców wciąż rośnie. Tym bardziej, że są one rzadkością. Kojarzą się z wystawnym życiem, bankietami, spotkaniami towarzyskimi. Potrzeby społeczeństwa wciąż rosną, dlatego taka forma apartamentów jest zgodna z rozwojem rynku nieruchomości. 

Apartamenty na najwyższych piętrach są projektowane z myślą o przestronnych wnętrzach i wyjątkowym stylu dekoracyjnym. Zazwyczaj posiadają duże panele szklane. Umieszcza się w nich drogie meble i wyszukane kuchnie. Wszelkie nowości aranżacyjne i nowinki technologiczne są ujmowane w projektach.

Penthouse są większe niż inne mieszkania w budynku, ponadto wysokie sufity i ściany zastąpioną specjalnymi panelami szklanymi, aby poszerzyć panoramę i zapewnić właściwą wentylację. Umieszczony na szczycie budynku taras posiada szeroki widok na otaczający świat. dla tego efektu lokalizacja budynku ma tu ogromne znaczenie.

Kiedy mieszkasz w dużym i zatłoczonym mieście często wpadasz w zgiełk. Penthouse może być dobrym wyborem, aby pozostawić to wszystko u swoich stóp. Mieszkając na szczycie budynku masz więcej prywatności niż inni lokatorzy oraz unikasz hałaśliwych sąsiadów.

Nawet na rynku lokalnym powstają takie mini penthouse. Inwestycja „Apartamenty Norwida” dewelopera Mr Dom posiada wyjątkowy apartament na górnej swojej kondygnacji. Salon jest oszklony z trzech stron, co daje panoramiczny widok na zatokę od Skweru Kościuszki po Polankę Redłowską. Posiada taras na poziomie salonu oraz własny drugi taras widokowy na dachu budynku. Sam budynek nie należy do drapaczy chmur, posiada 6 kondygnacji, co czyni z go przyjemną i komfortową nieruchomością.

 

tekst: Krzysztof Witecki