fbpx

Standardowe wysokości mieszkań

Stare kamienice, pomimo wielu lat i wad wciąż mają ogromną zaletę w postaci wysokości stropów. Są osoby, które cenią sobie wysokie przestrzenie – 3 a nawet 5 metrowe.


 

Współcześnie buduje się apartamenty o niższej wysokości od ziemi do sufitu, ale też posiadają wiele zalety. Minimalna wysokość mieszkań to 2,5 metra z wyjątkiem poddasza gdzie dopuszcza się wysokość 2,2 metra. Tak mówi rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2002 roku. W inwestycjach budowlanych firmy #mrdom z Gdyni można zakupić mieszkania z wysokością do sufitu 2,8 -3,2 m. Deweloper tu stawia na komfort życia w miejskiej przestrzeni.

Apartamenty z sufitem zamieszczonym na wysokości ok 3 metrów mają znacznie wiekszą kubaturę do oddychania. Nie ma też wrażenia niskiej i ciasnej przestrzeni. W takich wnętrzach więcej jest światła dziennego, które może się pozałamywać na ścianach. Wysokie mieszkania są prawdziwym rarytasem na rynku nieruchomości, gdyż jest ich stosunkowo nie dużo.

Wysokie wnętrza dają też wiele możliwości wykazania się dla projektantów. Są wyzwaniem dla odpowiedniego oświetlenia czy modnego umeblowania. Jak zawsze wszystkie projekty #mrdom są bardzo funkcjonalne, a odpowiednia wysokość umożliwia zmieszczenia jeszcze więcej półek w szafach. Zabudowa meblowa może iść aż po sam sufit. Zniwelowaniu wrażenia pustej przestrzeni przy wysokim suficie może służyć też zastosowanie oryginalnych lamp na długich przewodach elektrycznych.

Wysokie apartamenty budowlane przez #mrdom są jednak coraz chętniej wybierane przez kupujących, którzy poprzez swój pomysł na atrakcyjne wnętrze jeszcze bardziej podkreślają ich oryginalność.