fbpx

Styl glamour! Jak zaaranżować wnętrze w amerykańskiej stylistyce przepychu?

Fundamentem amerykańskiego stylu jest blask i elegancja. Nie brakuje w nim także żywych kolorów, stylowych mebli i zabawy konwencją. Jest jednym z najgorętszych trendów obecnych czasów

Styl glamour narodził się w XX wieku w czasie rozkwitu gwiazd Złotej Ery Hollywood. Inspirowany był przepychem kinowych scen, a także pełną szyku modą królującą wówczas wśród elit. Wraz z rozwojem technologii i mediów powiększają się kręgi miłośników glamour. Styl ten również nieco ewoluował, zyskując nowoczesne akcenty. Dziś nabrał współczesnego szlifu, wyróżnia się elegancją, bogactwem zdobień. Jest wytworny i gustowny. Glamour w mieszkaniu to także kolory, ale znacznie przeważa złoto, srebro i kontrastowa czerń.Ciężko jest wprowadzić styl rozmachu ekonomicznego do małego mieszkanka, bo kojarzy się on raczej z przepychem i dużym metrażem, z pikowanymi drogimi materiałami foteli, miękką sofą i eleganckimi krzesłami. W salonie nie może zabraknąć przestrzeni do celebrowania rozmów, ploteczek przy kawie i ciastku. Dlatego ważny jest marmurowy, mały stolik kawowy oraz zastawa na nim. Meble, które są w mieszkaniu muszą mieć widoczne kryształowe lub złote uchwyty.

Pamiętaj także, że salon to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Dlatego zadbaj o jego funkcjonalność. Postaw na krzesła z wygodnymi oparciami, mogą być te obite miękkim pluszem. Złoty świecznik, satynowe poduszki, porcelanowy wazon, zdjęcia, świeczniki, lustra, włochate dywany lub narzuty na meble to „must have” w Twoim wnętrzu. W salonie w centralnym miejscu powinien zawisnąć kryształowy żyrandol.

Projektanci wnętrz współpracujący z naszą firmą Mrdom często inspirują się amerykańskim wzornictwem. Wśród naszych klientów styl glamour stał się modny. Idealnie koroleje z prestiżowymi apartamentami. Wnętrza w stylu glamour oprócz tego, że mają zachwycać, powinny współgrać z osobowością właściciela. W końcu to mieszkanie jest dla nas, a nie my dla niego.