fbpx

Styl hotelowy we wnętrzach

Czym charakteryzuje się styl hotelowy?


 

 


Urządzanie swojego apartamentu czy domu w modnym obecnie „hotelowym stylu” to idealny sposób na wykreowanie eleganckiego i przytulnego miejsca do mieszkania. Aby przestrzeń była we właściwym nurcie, ważne jest, aby pilnować właściwego stylu przy urządzaniu wnętrza. Najważniejszym hasłem jest minimalizm – przypomina Anna Markiewicz, architekt wnętrz Mrdom.
Zazwyczaj pomieszczenia projektujemy tak, aby były wyciszone akustycznie, przyjemne dla oka, przytulne, z przestrzenią zachęcającą do odpoczynku. Pamiętajmy o stonowanych kolorach, wysokiej jakości materiałach, ale też o klimatycznym oświetleniu. Pomieszczenie powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Postarajmy się więc wybrać meble i różne akcesoria, które będą nie tylko efektowne, ale także praktyczne i łatwe do użytkowania.
Apartamenty hotelowe cechują się dopracowanymi szczegółami, – zarówno w kolorystyce, dekoracji, jak i ułożenia mebli. Funkcjonalność i estetyka idą w parze z komfortem życia. Aranżacje w „hotelowym stylu” stały się inspiracją wielu już klientów Mrdom. Przenosimy je na przestrzeń nowo zakupionych domów. Dzięki swojemu minimalistycznemu podejściu i neutralnym kolorom, styl hotelowy jest łatwy do wdrożenia w różnych wnętrzach.
Wśród wyróżników stylu możemy wymienić: stonowane kolory i spójność kolorystyczną, prostotę, funkcjonalne i klimatyczne oświetlenie, luksusowe wykończenia i wysokiej jakości tekstylia, minimalizm, wygodne meble, brak zbędnych dekoracji. Często można spotkać dywany, ozdobne poduszki, obrazy, fotografie czy dekoracje ścienne.

Salon

Projektując domy w naszej firmie Mrdom staramy się uzyskać, jak największą przestrzeń pod salon. Najważniejszym elementem tego pomieszczenia są: duży telewizor oraz wygodne meble wypoczynkowe – sofy i fotele czy narożnik. Istotne, by były wykonane z najlepszych materiałów i wykończone elegancką tapicerką. Nieoderwaną częścią strefy relaksu jest stolik kawowy. Nastrój wnętrza buduje wyszukane oświetlenie, które może składać się z lamp stojących z abażurem, lamp sufitowych, a także ozdobnych świec.

Sypialnia

Sypialnia w stylu hotelowym to pomieszczenie, w którym łatwo uzyskać oczekiwany efekt elegancji i dbałości o komfort. Panować tutaj ma atmosfera przyjazna zdrowemu snu, zapewniająca odpowiednio wytłumione światło dzienne. Centralne miejsce zajmuje duże, wygodne łóżko. Nie może przy nim zabraknąć wysokiego zagłówka z materiału. Zapewni to odpowiedni komfort podczas czytania książki.

Łazienka

Łazienka w „stylu hotelowym” to idealne przestrzeń na stworzenie romantycznego miejsca. Dzięki dużej wannie można się zrelaksować i odprężyć. Warto postawić na jasne i neutralne kolory kafli, co sprawi, że łazienka będzie wyglądać czysto i elegancko. Ważne są materiały – głównie wysokiej jakości płytki marmurowe, drewno, chromowane elementy czy szkło. Łazienka w stylu hotelowym powinna być prosta i minimalistyczna.

Kuchnia

Kuchnia powinna być funkcjonalna, w której można przygotowywać posiłki. Odpowiedni klimat można uzyskać poprzez dodanie na środku pomieszczenia wyspy, co zapewni dodatkowy blat roboczy oraz miejsce do przechowywania. Kuchnia w stylu hotelowym powinna być prosta i minimalistyczna. Warto zrezygnować z nadmiaru dekoracji i elementów ozdobnych, a na blatach ustawić jedynie niezbędne sprzęty kuchenne.

tekst: Krzysztof Witecki