fbpx

Świat wokół BrizoPark

Brizo Park to połączenie wygód miasta z atrakcjami nadmorskiego kurortu. Osiedle znajduje się na obrzeżach Gdyni, w urokliwej, nadmorskiej miejscowości Mechelinki.

Oczywistym atutem jest położenie blisko plaży. Natomiast unikalną atrakcją Mechelinek jest piękne, drewniane molo, które czyni miejsce konkurencyjnym względem znanych Polskich kurortów wakacyjnych – Sopotu, czy gdyńskiego Orłowa. Do mola mieszkaniec Brizo Park dojdzie spacerem w ciągu zaledwie 7 minut.

 

Atmosferę kurortu uzupełnia letnia scena – amfiteatr, na której odbywają się koncerty, położona tuż obok atrakcyjnie zaaranżowanego deptaka. W kurorcie oczywiście nie może zabraknąć kawiarni, lodziarni czy restauracji. Przy samym deptaku, znajduje się np. urokliwa restauracja „Dary morza”, gdzie oczywiście można uraczyć się świeżo złowionymi przez miejscowych rybaków rybami. Nieopodal, umiejscowiona na klifie, kusi atrakcjami Winiarnia Nawrot.

Do osiedla Brizo Park prowadzi kilka dróg. Jedna z nich wiedzie tuż obok Alei lipowej datowanej na ok. 400 lat. Mechelinki i okolice to nie tylko wiele pomników przyrody. Tuż obok mola, w kierunku znanej miejscowości Rewa, znajduje się Rezerwat Przyrody Mechelińskie Łąki. To obszar szuwarów i łąk o powierzchni 113,47 ha, położony między Rewą a Mechelinkami. Bogata flora i fauna  rezerwatu liczy około 200 gatunków, w tym ponad 20 gatunków to rośliny chronione lub rzadkie i zagrożone w skali regionu gdańskiego Pomorza, a część nawet w skali Polski. Osobliwością przyrodniczą tego terenu jest wyjątkowo bogata lokalna populacja mikołajka nadmorskiego. Teren tego rezerwatu jest zaliczany do najcenniejszych obszarów przyrodniczych w Polsce. Gnieździ się tu 9 gatunków ptaków wymienionych w Polskiej Czerwonej Księdze.

krzysztof Witecki