fbpx

Sypialnia

Większość z nas podróżując po rożnych zakamarkach świata nocuje w hotelach, w których apartamenty są inspiracją dla przyszłych projektów wnętrz. Pokoje hotelowe dopracowane są w każdym szczególe – zarówno pod kątem kolorystyki, dekoracji czy odpowiednich mebli. Funkcjonalność i estetyka idą w parze z komfortem i prestiżem.


Dzielimy się na forum #mrdom wszelkimi informacjami i rozwiązaniami. Dzięki tej wiedzy nasz dział projektów przygotowuje skrojone na miarę pomieszczenia. Rozmawiałem z naszymi ekspertami, którzy podpowiadają, jak zaprojektować przestrzeń sypialni, aby była jak najbardziej komfortowa i przytulna. Przeczytaj 5 wskazówek, które możesz wprowadzić w życie.

Łóżko

Najważniejszym meblem wyposażenia sypialni jest łóżko. Oprócz tego, że powinno dobrze wyglądać to musi być wygodne. Skrzypiące łóżka psują emocje wielu fantastycznych chwil w naszym życiu. To na nim przesypiamy część życia, odpoczywamy, relaksujemy się i uprawiamy seks.

Nie oszczędzajmy na jakości pościeli

Kup najlepszą pościel na jaką Cię stać. Powinna być miękka i luksusowa. Kontakt materiału poszewki z Twoim ciałem powinien wzbudzać pozytywne emocje. Lniana pościel nigdy nie wychodzi z mody i reguluje temperaturę ciała dzięki czemu jest idealna przez cały rok. Jedwabne poszewki na poduszki z naturalnych piór również stają się popularne. Są bardzo przyjemne w kontakcie z delikatną skórą twarzy.Zagłówek

Zagłówek jest nie tylko idealnym elementem dekoracyjnym, ma też funkcję praktyczną. Zapewnia relaks kiedy chcesz poczytać książkę, czy oglądnąć film na laptopie. Jest przytulnym oparciem w intymnych sytuacjach.

Tekstylia

Materiały jakie zastosujecie w sypialni powinny się dopełniać tworząc wyjątkową aurę. Tkaniny o zróżnicowanej fakturze dobrze korespondują z naturalnym drewnem. Projektanci wnętrz działu #mrdom zalecają umieszczenie miękkiego dywaniku przed łóżkiem. Kiedy po nocy ciało jest rozgrzane, kontakt stóp z zimną podłogą nie jest przyjemny. Obecnie na rynku jest duży wybór, ale pamiętaj, żeby przed zakupem dotknąć jego struktury. Podobnie jest z zasłonami i firankami. Nie powinny swoją obecnością przytłaczać przytulnego wnętrza sypialni. Rolą firany jest zapewnienie intymności oraz wymodelowanie wpadającego przez okno światła.

Oświetlenie

Światło jakie wypełnia sypialnie powinno być magiczne i odznaczać się na ścianach drobnymi iluminacjami. Lampy z kloszami dają miękkie i nastrojowe wnętrze. Nie zalecamy w tym miejscu podświetleń diodowych, są zbyt ostre i chłodne. Świeczki są dobre na każdą porę roku, należy pamiętać jedynie o odpowiedniej wentylacji pomieszczenia. Tą funkcję spełniają filtry, które przez cały czas dbają o jakość wdychanego powietrza.

Dodatki

Pomieszczenie, w którym mamy „ładować baterie” nie powinno być zagracone zbyt dużą ilością przedmiotów. Nowoczesne trendy w sypialni przede wszystkim zakładają świadomą dbałość o eleganckie dodatki. Czasami wystarczy osobisty akcent, zdjęcia na ścianach, mały wazon ze świeżymi kwiatami, markowy zegar czy szkatułka na biżuterię na nocnym stoliku.

Projektując domy czy apartamenty bardzo poważnie podchodzi do odpowiedniego nasłonecznienia pomieszczeń oraz ich praktycznego układu. Zdajemy sobie sprawę, że sypialnia ma być świątynią relaksu i dobrego snu. Nasi architekci i dekoratorzy wnętrz zawsze z wielką troską dbają o szczegóły.

tekst: Krzysztof Witecki