fbpx

Trendy w kolorystyce w 2023

Jaki jest trend dekoracyjny na 2023 rok?

Zdecydowanie będą wiodły prym jasne i naturalne kolory, ciepłe palety barw – to trend, który w przyszłym roku będzie dominował we wnętrzach oraz we wszelkich dodatkach. Piotr Janczarski – projektant wizualizacji przestrzennych wyraźnie wskazał w raporcie o trendach na 2023 rok dla firmy mrdom.pl, że „skłonność do cieplejszych kolorów w nastrojowych wnętrzach apartamentów nie bierze się z nikąd. Ludzie albo skłaniają się ku barwom, które optycznie powiększają ich przestrzeń albo poprawiają nastrój i pomagają się zrelaksować.” Zarówno w Europie jak i Polsce właściciele nieruchomości nabierają zaufania do delikatnych kolorów, inspirując się naturalnym brązem, odcieniami piasku i szeroką skalą zieleni.Ratujemy świat

Kolejną dużą ideą społeczną, która ma wpływ na rynek, jest zrównoważony rozwój. Kierunek ten jest bardzo ważny dla świata i to zrozumiałe, że ludziom na nim zależy. Inwestowanie w bezsensowne meble, słabej jakości produkty, toksyczne dodatki należy już do przeszłości. Celem jest przemyślany i interesujący wizualnie produkt o wiadomym eko pochodzeniu.

Lampy i wazony

Wracają do łaski lampy stojących oraz wazony w różnych kształtach. To doskonały sposób na przedstawienie własnej osobowości bez ponoszenia dużych wydatków. Lampy ze szklanymi kloszami, z oświetleniem led, ze zmienną dynamiką temperatury cieplnej są obecnie dostępne na rynku w dużej ilości kształtów i form. Podobnie jest z wazonami, które podkreślają Twoją unikalność. Efektowne formy i faktury wazonów są efektem powstania innowacyjnych materiałów i nowatorskich technologii.  Zdobić je będą suszone kwiaty i trawy. Takie dodatki harmonijnie współgrają z zielonymi roślinami w donicach, zacierając granicę między życiem a śmiercią.