fbpx

Życie na dwóch kondygnacjach

Projektując inwestycje budowlane firmy Mr Dom nasi architekci wielką uwagę przykładają do wydzielenia stref, które pozwalają na komfortowe życie wszystkim mieszkańcom. Układ z podziałem przestrzeni wspólnej na piętra daje dużą funkcjonalność i swobodę do modnej aranżacji.Projektując powierzchnię mieszkalną pragniemy w czytelny sposób wydzielić przestrzenie pełniące rożne funkcje. Wyraźnie separujemy obszar: dzienny od nocnego, dla dzieci i dorosłych, wypoczynkowy od spożywczego. 

Popularne jest umiejscowienie salonu w dolnej kondygnacji przy jadalni, z zapleczem kuchennym, pokojem gościnnym, gabinetem do pracy oraz toaletą. Góra zostaje pod sypialnie, pokoje dla dzieci, łazienki, saunę –  to strefa przeznaczona tylko dla domowników, goście nie mają bezpośredniego wstępu. Chcemy, aby sypialnia rodziców była ich wyłączną przestrzenią, dlatego planujemy w niej komfortową łazienkę, garderobę oraz balkon lub taras. Planujemy tak, aby wszystko co potrzebne mieli w zasięgu ręki. Pozostali domownicy na pietrze korzystają z innych łazienek oraz swoich garderób.

Ten typ mieszkania jest idealny dla rodzin z dziećmi, dając rodzicom swobodę prowadzenia życia towarzyskiego w dolnej części domu. Izolacja akustyczna pomiędzy poziomami jest lepsza niż w mieszkaniach jednopoziomowych, co pozwala wyciszyć gwar rozmów i dźwięki muzyki. Tu warto dodać, że często salon sąsiaduje z tarasem ogrodowym, gdzie wieczorami prowadzi się rozmowy. Nie powinny one bezpośrednio zakłócać snu dzieciom piętro wyżej. Dlatego w miarę możliwości sypialnie najmłodszych lokalizujemy po drugiej stronie domu.

W niektórych naszych projektach salony mają wysokość dwóch kondygnacji. Daje to fantastyczne wrażenie przestrzeni nad głową. Duże okna wpuszczają ogromną ilość światła dziennego, zaś wieczorem widać przez nie romantycznie oświetlony ogród czy imponującą panoramę miasta.

Dwukondygnacyjne mieszkania pozwalają też na kreatywne podejście do aranżacji. Dominującym elementem wystroju stają się schody. Nie da się ich ukryć, więc muszą być dobrze zaprojektowane i elegancko wykonane. Współczesna technologia pozwala na szeroką paletę schodów, które dodają elegancji pomieszczeniu.